ZDRAVIE, KRÁSA a POHYB pod jednou strechou
, Winmed centrum

Dva opačné extrémy, akými sú sedavá práca a príliš namáhavá práca spôsobili, že fyzioterapia je čoraz vyhľadávanejším nelekárskym odborom aj u mladých ľudí. Ak aj vás často bolieva chrbát či kríže,  môžete trpieť rôznymi disbalanciami vzniknutými práve z dlhého sedenia za počítačom či prílišným preťažením a preventívnu návštevu odborníka by ste rozhodne nemali odkladať.

Prečo zájsť na fyzioterapiu k nám

Naším cieľom je poskytnúť kompletnú terapiu a prevenciu s individuálnym prístupom pre každého klienta. V našom centre vám na základe kineziologického rozboru, ktorý zahŕňa odobratie anamnézy, vyšetrenie pohybového systému, stanovenie diagnózy a liečebného postupu, zostavíme osobný individuálny program terapie. Pracujeme s rôznymi metodikami, postupmi a technikami fyzioterapie podľa potreby klienta. Dlhoročné skúsenosti v odbore podčiarkujú aj slová našej fyzioterapeutky:

„To ako fyzioterapia dokáže ovplyvniť pohybový aparát je dokázateľné, ale nie každý vie, ako priaznivo ovplyvňuje naše duševné a psychické zdravie, ktoré je častokrát s pohybom spojené. Fyzioterapia nám ponúka široké spektrum metodík, konceptov a spôsobov ako priaznivo ovplyvniť celkový stav pacienta. Už počas štúdia na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Banskej Bystrici som absolvovala rôzne prednášky, kurzy a konferencie. Mimo školy som sa venovala malým pacientom s detskou mozgovou obrnou, cvičeniu SM systému, či masážam. Absolvovala som kurz SM systému, bankovania, reflexnej masáže chodidiel, manuálnej lymfodrenáže, či ProrpioFoot koncept.‟ 

Prevencia voči ochoreniam pohybového aparátu
Dlhoročné skúsenosti v oblasti fyzioterapie
Individuálny prístup ku každému klientovi

Kedy potrebujete služby fyzioterapeuta?

Znižujete svoj pohybový rozsah v dôsledku chronickej bolesti alebo vás opakovane bolieva chrbát, krk či kríže pri určitých činnostiach? Nečakajte, že to zmizne zo dňa na deň a natrvalo. Ak aj bolesť ustúpi, po čase sa vráti a väčšinou intenzívnejšia. Využite niektorú z našich služieb a dosiahnite opätovnú funkčnosť celého pohybového systému.

Klasická masáž

Ako isto viete, veľkým benefitom klasickej masáže je predovšetkým hĺbkové uvoľnenie. Dobrý masér dokáže aktivovať celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu a odplavenie škodlivých látok z tela. Tým sa zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly. V neposlednom rade pozitívne pôsobí proti stresu, odbúrava napätie, napomáha k psychickej rovnováhe. 

Bankovanie

Bankovanie si za posledné roky získalo veľkú popularitu obzvlášť vďaka svojim lokálnym účinkom. Slabý podtlak pri bankovaní stimuluje podkožné kapiláry, čo aktivuje cievy vo svaloch a dokáže odstrániť bolesť,svalové spazmy a stuhnuté miesta. Bankovanie má svoj vplyv aj na kĺby napr. pri chronickom reumatizme dokáže prekrviť postihnuté kĺby. Okrem lokálnych účinkov stoja za zmienku aj celkové účinky bankovania, ako napríklad čistenie krvi a stimulácia nervového systému.

Reflexná masáž chodidiel

Zdravotné benefity tlakových techník na chodidá poznali Číňania už pred stovkami rokov. Keďže ľudské telo je poprepájané miliónmi nervových zakončení, tlak na reflexné body chodidiel vyšle vlny uvoľnenia do iných častí tela. Reflexná masáž chodidiel je veľmi vhodnou fyzioterapeutickou technikou pri problémoch s krčnou a bedrovou chrbticou, pri migrénach ale aj pri astme, artrózach alebo alergiách.

Manuálna lymfodrenáž

Manuálna lymfodrenáž je typ masáže, ktorá priaznivo pôsobí na lymfatický systém. Zlepšuje jeho funkciu a urýchľuje odtok únavových a toxických látok z tela. Pomocou tejto metódy sa z tela odplavuje prebytočná tekutina a odpadové látky, čím sa organizmus detoxikuje a posilňuje imunitný systém. Takáto masáž dokáže zmierniť až pozastaviť celulitídu.

SM systém

SM Systém, ktorého autorom je lekár MUDr. Richard Smíšek predstavuje systematické cvičenia zamerané na pohybový aparát človeka; predovšetkým chrbticu. Spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, regeneráciou a kondičným tréningom v jednotnom metodickom postupe.

ProprioFoot koncept

Autormi konceptu sú dvaja francúzski fyzioterapeuti Jerome Baicry & Loic Paris. Cvičenie sa využíva ako prevencia instability, posilnenie a aktivácia svalov nohy, členku a celej dolnej končatiny, dokážeme ním zvýšiť pohyblivosť kĺbov nohy, stabilizovať klenbu nohy. Veľkým pozitívom Propriofoot je variabilita a rôzne kombinácie cvičení. Cvičenie prebieha na stabilizačných doštičkách, ktorých mám celkom 4. Podľa miery zaťaženia, či typu problému sa rozhodujeme, akú doštičku si zvolíme.

Bolí vás chrbát alebo chcete jednoducho zrelaxovať? Prezrite si dostupné termíny a navštívte nás. Tešíme sa na vás.